کارگاه آموزشی آنلاین SPSS پیشرفته

0
1724
کارگاه اس پی اس اس پیشرفته- دکتر اکبر رضایی
کارگاه اس پی اس اس پیشرفته- دکتر اکبر رضایی

درباره کارگاه آموزشی آنلاین SPSS پیشرفته

امروزه تا حدودی غیرممکن است حوزه علمی را نام ببریم‌ که به آمار وابسته نباشد. به دلیل اهمیت آمار، این موضوع به بخشی از برنامه درسی بسیاری از دوره‌های تخصصی و رشته‌های تحصیلی تبدیل شده است.

در قدیم، پژوهشگران ماه‌ها برای انجام تکالیف آماری به شیوه دستی وقت صرف می‌کردند. با ظهور رایانه‌های، چندین برنامه برای تحلیل داده‌های آماری در دسترس قرار گرفت. SPSS که در ابتدا با عنوان Statistical Package for the Social Sciences مطرح شد، یکی از قدیمی‌ترین برنامه‌های آماری در بازار است که در ابتدا برای استفاده در علوم اجتماعی طراحی شده بود. ازاین‌رو به این نام مشهور شده است. هرچند که در یک دوره زمانی کوتاه نام آن را تغییر دادند. در سال ۲۰۰۹ نسخه ۱۸ برنامه، PASW Statistics نام‌گذاری شد که علامت اختصاری برای Predictive Analytics Software بود. این نام دوباره در سال ۲۰۱۰ به IBM SPSS تغییر یافت. امروزه این بسته برای پژوهشگران همه رشته‌های علمی در حوزه علوم رفتاری ازجمله در روان‌شناسی، علوم تربیتی، علوم اجتماعی، مدیریت، اقتصاد، کشاورزی، پزشکی، پرستاری و سایر حوزه‌های مرتبط به‌عنوان یک نرم‌افزاری قوی برای تحلیل‌های خودکار داده‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد.

SPSS
SPSS

برای بسیاری از افراد درک مفاهیم آمار دشوار است. درنتیجه آن‌ها در یادگیری این درس معمولاً سطوح پایینی از موفقیت را تجربه می‌کنند و دچار اضطراب می‌شوند. مدرس این کارگاه آموزشی بر اساس تجارب خود در طول بیش از ۱۵ سال تدریس و کار با SPSS سعی دارد تجارب موفقیت‌آمیزی برای شما در تحلیل داده‌ها فراهم کند. در این کارگاه مراحل تحلیل داده‌ها به‌صورت گام‌به‌گام و بدون تأکید بر مبانی ریاضی و فرمول‌های آماری، با ارائۀ مثال‌هایی روشن و به زبانی ساده توضیح داده خواهد شد و در حین ارائه مطالب فرصت داده می‌شود تا تحلیل‌ها را در رایانۀ شخصی خود با فایل داده‌های یکسان انجام دهید و نتایج را با برونداد گزارش‌شده مقایسه و اعتمادبه‌نفس لازم جهت تحلیل داده‌ها را کسب کنید.

سرفصل‌های کارگاه آموزشی آنلاین SPSS پیشرفته

روش‌های آماری برای بررسی روابط بین متغیرها

 همبستگی

رگرسیون چندگانه

روش‌های آماری برای مقایسۀ گروه‌ها

آزمون تی مستقل و وابسته

 تحلیل واریانس یک‌طرفه

 تحلیل واریانس چندمتغیّره

 تحلیل کوواریانس

کارگاه آموزشی آنلاین SPSS پیشرفته

مدرس کارگاه: ‌دکتر اکبر رضایی

هزینه ثبت نام: ۱۰۰ هزار تومان

زمان: ‌جمعه ۲۱ آذر ۱۳۹۹

شهر محل برگزاری: تبریز کارگاه آنلاین

لطفاً برای ثبت نام در این کارگاه با مرکز مشاوره جوانه رشد تبریز (۷۰۹۸ ۶۳۴ ۰۹۱۴) تماس بگیرید.

قوانین و مقررات شرکت در کارگاه آمورشی آنلاین

  • دوره آنلاین با استفاده از نرم‌افزار Adobe Connect برگزار خواهد شد.
  • چند روز قبل از برگزاری کارگاه، نحوه استفاده از این نرم‌افزار در صورت عدم آشنایی شرکت کنندگان آموزش داده خواهد شد. 
  • پس از ثبت‌نام به گروهی در واتس آپ اضافه خواهید شد تا در جریان آخرین اطلاعات مربوط به کارگاه قرار گیرید. 
  • شروع کارگاه آموزشی از ساعت ۹:۰۰ و پایان آن ساعت ۱۴:۰۰ خواهد بود. 
  • همانند دوره‌های آموزشی حضوری زمان‌هایی برای استراحت در نظر گرفته شده است که زمان برگزاری جلسات ازاین‌قرار است: ۹:۰۰ تا ۱۰:۲۰ – ۱۰:۵۰ تا ۱۲:۱۰ – ۱۲:۴۰ تا ۱۴:۰۰
  • تصویر شرکت‌کنندگان توسط مدرس و سایر شرکت‌کنندگان دیده نخواهد شد. هر فردی می‌تواند پوشش خاص خودش را داشته باشد. 
  • در صورت داشتن سؤال، افراد مانند کلاس‌های حضوری می‌توانند با بلند کردن دست و وصل شدن میکروفون توسط مدرس، سؤال خود را مطرح کنند.
  • در صورت انصراف از شرکت در کارگاه یا لغو کارگاه به هر دلیلی مبلغ کارگاه به حساب شخصی فرد شرکت‌کننده عودت داده خواهد شد.
SPSS
SPSS
مطلب قبلیکارگاه آموزشی آنلاین SPSS مقدماتی
مطلب بعدیکارگاه مقاله نویسی بر اساس سبک APA ویرایش هفتم ۲۰۲۰- دکتر اکبر رضایی
🔸عضو هیئت‌علمی و دانشیار دانشگاه 🔸 درمانگر شناختی رفتاری 🔸 عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره 🔸 مؤلف و مترجم کتاب‌های تخصصی روانشناسی 🔸 مؤلف بیش از 100 مقاله تخصصی علمی پژوهشی و ISI در حوزه‌های مختلف روانشناسی 🔸 دارای دکترای تخصصی روانشناسی تربیتی از دانشگاه علامه طباطبایی تهران 🔸 حوزه فعالیت: مشاوره تحصیلی، یادگیری، انگیزشی، کنکوری، انتخاب رشته، برنامه ریزی درسی، مدیریت زمان، راهبردها و تکنیک های یادگیری، سبک های یادگیری، خودنظم دهی تحصیلی 🔸 مشاوره کودک و نوجوان 🔸 سنجش روان تربیتی 🔸 تست هوش، حافظه 🔸 سنجش خلاقیت 🔸 استعدادیابی 🔸 سنجش ویژگی های شخصیتی و علائق 🔸 مشاوره فردی 🔸 مشاوره آماری، پژوهشی، SPSS 🔸

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید