چرا استعدادیابی و چرا مرکز مشاوره جوانه رشد؟

0
894
چرا استعدادیابی و چرا مرکز مشاوره جوانه رشد؟
چرا استعدادیابی و چرا مرکز مشاوره جوانه رشد؟

استعداد به توانایی یا آمادگی فرد برای انجام سریع و آسان انواع خاصی از کارهایی که در پیش دارد و همچنین ظرفیت او برای یادگیری‌های مختلف اشاره دارد. آزمون‌های استعداد ناظر به آینده‌اند و برای پیش‌بینی موفقیت‌های آتی فرد به کار می‌روند. ما در مرکز مشاوره جوانه رشد استعدادهای مختلف افراد را اندازه‌گیری می‌کنیم. این توانایی‌ها مربوط به آنچه در مدرسه آموخته‌اید یا علایق شما نیستند که ممکن است با گذشت زمان تغییر کنند. استعدادها، توانایی‌هایی هستند که با آن‌ها متولد شده‌اید، بنابراین می‌توانید از نتایج آزمون خود برای تصمیم‌گیری در انتخاب رشته تحصیلی و حرفه آتی خود استفاده کنید.

آزمون‌های شخصیت و پرسشنامه علاقه بیانگر احساسی است که در آن لحظه نسبت به خود دارید. آزمون‌های استعداد در مرکز مشاوره جوانه رشد برای استعدادیابی ما از افراد نمی‌خواهیم به سؤالات ذهن گرایانه پاسخ دهند یا فرم‌هایی را پر کنند. ما اطلاعات عینی درباره توانایی‌های ذهنی و اینکه چه شغلی ممکن است با توانایی‌های افراد مطابقت داشته باشد ارائه می‌دهیم.

چگونه آزمون‌های استعداد در انتخاب رشته تحصیلی و شغلی به من کمک می‌کنند؟

دانستن نقاط قوت و ضعف خود یکی از مهم‌ترین جنبه‌های برنامه‌ریزی تحصیلی و شغلی است. آزمون‌های استعداد، داده‌های عینی در مورد حیطه‌هایی که احتمالاً در آن‌ها موفق خواهید شد و حیطه‌هایی که ممکن است بخواهید از آن‌ها اجتناب کنید، فراهم می‌کنند. افراد از مشاغلی که در آن‌ها از استعدادهایشان استفاده می‌کنند، رضایت و موفقیت بیشتری کسب می‌کنند.

چرا استعدادیابی و چرا مرکز مشاوره جوانه رشد؟

آزمون‌های ما متفاوت هستند

آزمون‌های مرکز مشاوره جوانه رشد منحصر به این مرکز هستند. این آزمون‌ها توسط یک آزمونگر ماهر با رعایت محدودیت زمانی اجرا می‌شوند. در طول آزمون از شما خواسته می‌شود تکالیف متنوعی انجام دهید و اجرای کامل تمامی آزمون‌ها تقریباً دو ساعت طول می‌کشد. در آزمون‌های ما هیچ نمره «خوب» یا «بد» وجود ندارد، فقط اندازه‌های عینی از چگونگی انجام تکالیف را به‌طور طبیعی به دست می‌دهند. آزمون‌های ما به‌صورت حضوری اجرا می‌شوند و امکان اجرای آنلاین وجود ندارد. ما هرگز داده‌های شما را در اختیار دیگران نمی‌گذاریم، و برای شما همیشه این امکان وجود دارد که حتی سال‌ها پس از شرکت در این آزمون‌ها، با مشاوران استعداد آموزش‌دیده مرکز مشاوره جوانه رشد درباره نتایج خود صحبت کنید.

شاید برای بسیاری این سؤال مطرح باشد که تفاوت آزمون‌های مرکز مشاوره جوانه رشد با سایر آزمون‌هایی که مراکز دیگر برای تصمیم‌گیری در مورد انتخاب رشته تحصیلی و شغلی انجام می‌دهند، چیست؟ در اکثر مرکز از آزمون‌های نگرش سنج ازجمله آزمون‌های هوش‌های چندگانه و آزمون‌های شخصیت، پرسشنامه علاقه و یا از آزمون‌های هوشی استفاده می‌کنند؛ ولی در مرکز مشاوره جوانه رشد از آزمون‌های واقعی استعداد که توانایی‌های مختلفی شناختی را می‌سنجند استفاده می‌شود.

یک تفاوت مهم آزمون‌های استعداد مرکز مشاوره جوانه رشد با آزمون‌های هوش‌های چندگانه و پرسشنامه‌های علاقه و شخصیت این است که در آزمون‌های استعداد ما از افراد نمی‌خواهیم تا به سؤالات خود ادراکی پاسخ دهند یا فرم‌هایی را پر کنند. پاسخ دادن به پرسشنامه‌های نگرش سنج با توجه به احساسات، خلق، علاقه، نظر شما خیلی آسان است؛ بنابراین، نتایج یک آزمون شخصیت یا پرسشنامه علائق سنج فقط بر اساس احساس شما نسبت به خودتان است، نه بر اساس اینکه واقعاً در زمینه‌های مختلف چقدر توانایی دارید.

در ارتباط با آزمون‌های هوش هم می‌توان گفت که نمرات ضرایب هوشی در انتخاب رشته تحصیلی و شغلی ارزش محدودی دارند، نتایج آزمون‌های استعداد شما الگویی را تشکیل می‌دهند که نقاط قوت و ضعف مختلف شما را نشان می‌دهند. دو نفر ممکن است نمرات ضرایب هوشی یکسانی داشته باشند ولی الگوهای استعداد بسیار متفاوت داشته باشند.

چرا استعدادیابی و چرا مرکز مشاوره جوانه رشد؟

استعدادها در طول زندگی پایدار می‌مانند

استعدادها، علایق نیستند و برخلاف استعدادها، علایق می‌توانند تغییر یابند. بعید است که شما در سی‌سالگی همان علایقی را داشته باشید که در شانزده‌سالگی داشته‌اید؛ اما شما در هر سنی استعدادهای یکسانی دارید. استعدادها، توانایی‌های طبیعی هستند و پژوهش‌ها نشان داده‌اند که نمرات استعداد افراد در طول زندگی نسبتاً ثابت باقی می‌مانند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید