چگونه وقتی از خانه کار می‌کنید انگیزه خود را حفظ کنید

0
802
انگیزش-مرکز مشاوره جوانه رشد تبریز
انگیزش-مرکز مشاوره جوانه رشد تبریز
 مترجم: سعیده بیگی – ۱۳۹۹

کمک – بیشتر افراد کار در خانه را چالش‌برانگیز می‌دانند – خصوصاً در ابتدا. از انبوه لباس‌های شسته شده تا تلویزیون روزانه، حواس او را پرت می‌کند و گاهی اوقات، لباس‌خواب و یک صندلی راحت روی مبل، انگیزه شما را از کت‌وشلوار و صندلی اداری فراهم نمی‌کند. چه در خانه تنها باشید و خانه خیلی آرام باشد، چه در خانه با خانواده باشید و بچه‌ها از کنترل خارج شوند، ممکن است ماندن در وظیفه، انجام کار و احساس مثمر ثمر بودن برای شما سخت باشد. خوشبختانه، استراتژی‌های زیر می‌توانند به شما کمک کنند تا وقتی از خانه کار می‌کنید انگیزه خود را حفظ کنید.

برنامه زمان بندی – مرکز مشاوره جوانه رشد

۱- برنامه زمان‌بندی ایجاد کنید

بدون یک روز کاری ساخت‌یافته، زمان می‌تواند از شما دور شود. ممکن است متوجه شوید که بعداً و بعداً وقتی یک فنجان قهوه اضافی می‌نوشید، روزهای کاری خود را تغییر می‌دهید. سپس، ساعات کار Vour بعداً عصرها ادامه می‌یابد، که باعث می‌شود بعداً در بیدار بمانید یا ممکن است دریابید که هنگام کار به‌راحتی از مسیر خارج می‌شوید یا حواس شما را پرت می‌کند؛ و پروژه‌هایی که قبلاً ۲۰ دقیقه طول می‌کشید، ناگهان ۲ ساعت طول می‌کشد. شب نیز به همین دلیل داشتن یک برنامه مشخص مهم است. زمانی را برای شروع و پایان کار تعیین کنید. تا جایی که می‌توانید سعی کنید به آن پایبند باشید.

فضای کاری اختصاصی – مرکز مشاوره جوانه رشد تبریز

۲ فضای کاری اختصاصی ایجاد کنید.

ممکن است وسوسه شوید که در رختخواب کار کنید. پس از همه، احتمالاً راحت‌ترین فضای خانه است؛ اما وقتی تختخواب خود را با کار مرتبط کنید، می‌تواند خواب شما را مختل کند؛ و مشکل خواب بر عملکرد شما در روز بعد تأثیر می‌گذارد. اکثر متخصصان sileep رزرو تخت خود را برای خواب و فعالیت جنسی توصیه می‌کنند؛ بنابراین حتی اگر تخت خواب شما مانند یک مکان راحت احساس شود، اما درجایی دیگر فضای کاری ایجاد کنید. میز آشپزخانه یا میز کار در گوشه اتاق نشیمن ممکن است گزینه‌های بهتری برای اتاق‌خواب شما باشد.

در بلوک های زمانی کوچک کار کنید – مرکز مشاوره جوانه رشد تبریز

۳ در بلوک‌های زمانی کوچک کار کنید.

جلوگیری از زمان کم و برنامه‌ریزی برای آنچه در این بازه زمانی انجام می‌دهید، می‌تواند کارهای بزرگ‌تر را کنترل کند. ممکن است متوجه شوید که انگیزه بیشتری دارید وقتی به خود می‌گویید فقط باید در ۳۰ دقیقه‌اینده یک فاکتور را تکمیل کنید، به‌جای اینکه به خود بگویید ۵۰ فاکتور دارید که باید تا زمان ناهار ایجاد کنید. برنامه‌ریزی زمان نیز پاسخگوی شما خواهد بود. وقتی بدانید که فقط ۱۵ دقیقه برای انجام یک کار فرصت دارید، کمتر در شبکه‌های اجتماعی گم می‌شوید؛ و در صورت مهلت محدود به شما، احتمال تعلل در شما کمتر خواهد بود.

عوامل حواس پرتی و وقفه های خود را محدود کنید – مرکز مشاوره جوانه رشد تبریز

۴ عوامل حواس‌پرتی و وقفه‌های خود را محدود کنید

ممکن است دریابید که هر بار که کار را قطع کردید برای بازگشت به وظیفه خود تلاش می‌کنید. با محدود کردن حواس‌پرتی‌ها و وقفه‌هایی که تجربه می‌کنید می‌توانید انگیزه خود را حفظ کنید. این ممکن است به معنای بی‌صدا کردن اعلان‌های تلفن شما باشد و فقط هر یک ساعت ایمیل خود را بررسی کنید. یا تا زمانی که کار خاصی را انجام ندهید، تلفن خود را روی “مزاحم نشوید” قرار دهید. اگر در خانه با بچه‌ها کار می‌کنید، آن‌ها را درگیر کار خود کنید تا از دفعات قطع حرف شما جلوگیری کند. وظایفی را به آن‌ها اختصاص دهید و برنامه‌ریزی کنید تا در یک زمان مشخص آن‌ها را بررسی کند. برخی از قوانین اساسی را در مورد اینکه دلیل موجهی برای ایجاد مزاحمت در هنگام کار در شما ایجاد می‌کند، تنظیم کنید. سپس، می‌توانید به آن‌ها جایزه دهید که پس از اتمام کار، یک بازی سرگرم‌کننده را انجام دهند.

قانون ده دقیقه ای را تمرین کنید – مرکز مشاوره جوانه رشد تبریز

۵- قانون ۱۰ دقیقه‌ای” را تمرین کنید

ممکن است سخت باشد که خود را متقاعد کنید شروع به کار روی وظیفه‌ای کنید که واقعاً نمی‌خواهید آن را انجام دهید. این‌که آیا می‌دانید این کار کسل‌کننده، ناامیدکننده یا کاملاً چالش‌برانگیز خواهد بود. متقاعد کردن خود برای شروع کار سختی است. یکی از بهترین راه‌ها برای ادامه کارهایی که نمی‌خواهید انجام دهید، استفاده از “قانون ۱۰ دقیقه‌ای” است. به خود بگویید که فقط باید ۱۰ دقیقه روی چیزی کار کنید. سپس، بعد از علامت ۱۰ دقیقه‌ای، اگر بخواهید می‌توانید استراحت کنید. بارهای بیشتر از غیر به‌احتمال‌زیاد متوجه خواهید شد که در ۱۰ دقیقه‌ای برای ادامه کار انتخاب می‌کنید. معمولاً شروع کار سخت‌ترین قسمت است؛ اما اگر این کار را انجام دهید، ادامه حرکت آسان است.

به خودتان پاداش دهید – مرگز مشاوره جوانه رشد تبریز

۶ به خودتان پاداش دهید

وقتی بدانید که پاداش کمی در انتظار شماست، ممکن است بهترین کار را انجام دهید. برای مثال، به خود بگویید که اگر کار خود را تا ساعت ۶ عصر انجام دهید، می‌توانید نمایش موردعلاقه خود را تماشا کنید. یا به خود بگویید به‌محض اتمام این گزارش می‌توانید یک فنجان چای موردعلاقه خود بنوشید. کمی انگیزه اغلب می‌تواند به شما کمک کند تا کار را به‌طور مؤثر انجام دهید؛ و به شما کمک می‌کند ببینید که چه چیزی قادر به انجام آن هستید.

خودتان را به چالش بکشید – مرگز مشاوره جوانه رشد تبریز

۷ خودتان را به چالش بکشید

گاهی اوقات، یک چالش کوچک می‌تواند به شما در حرکت نیز کمک کند. به‌عنوان‌مثال، ممکن است سعی کنید مقدار مشخصی از کلمات را در مدت ۳۰ دقیقه بنویسید، هنگامی‌که می‌بینید در مدت ۳۰ دقیقه چند کلمه می‌نویسید، ممکن است در شکاف زمانی ۳۰ دقیقه‌ای بعدی آن را شکست دهید. همچنین ممکن است در مورد خودتان کشف کنید. شاید وقتی روی میز آشپزخانه می‌نشینید سریع‌تر تایپ می‌کنید یا ممکن است بعد از ناهار تمرکز بهتری داشته باشید. یادگیری این موارد در مورد خود ممکن است به شما کمک کند تا روز خود را برای موفقیت تعیین کنید. آگاهی بیشتر از وقت خود به شما کمک می‌کند تا خردمندانه از آن استفاده کنید؛ و به‌نوعی به چالش کشیدن ممکن است انگیزه اضافی موردنیاز شما را فراهم کند.

مراقبت از خود را تمرین کنید – مرکز مشاوره جوانه رشد تبریز

۸مراقبت از خود را تمرین کنید

اگر خسته شده باشید و فقط از کافئین و شکر استفاده کنید هرگز در بهترین حالت خود نخواهید بود. شما برای انجام در اوج خود به یک رژیم غذایی سالم، استراحت کافی و راهکارهای خوب مراقبت از خود نیاز دارید؛ اما برآورده کردن نیازهای جسمی، اجتماعی و عاطفی شما در حال حاضر کمی بیشتر از حد معمول چالش‌برانگیز خواهد بود. هنگامی‌که سفر خود را به فروشگاه‌های مواد غذایی محدود می‌کنید، داشتن یک رژیم غذایی سالم ممکن است به همین راحتی نباشد؛ و گفتگوی ویدیویی با دوستان همان ملاقات حضوری نیست؛ بنابراین هرچند وقت یک‌بار عقب بروید و از خود بپرسید برای مراقبت بهتر از خودتان چه‌کارهای دیگری می‌توانید انجام دهید. با افزایش سطح استرس، مراقبت از خود نیز باید در کنار آن افزایش یابد.

استراتژی های مختلف را آزمایش کنید – مرکز مشاوره جوانه رشد تبریز

۹ استراتژی‌های مختلف را آزمایش کنید

نکات انبوهی در مورد چگونگی کار خوب در خانه وجود دارد؛ اما همه متفاوت هستند؛ و آنچه برای یک شخص مفید است ممکن است برای شخص دیگری مفید نباشد؛ بنابراین مهم است که با استفاده از استراتژی‌های مختلف کشف کنید که چه چیزی برای شما مناسب است. ممکن است عصرها احساس انگیزه بیشتری داشته باشید یا بعد از تمرین صبحگاهی انرژی بیشتری داشته باشید.

تنظیم احساسات خود را تمرین کنید – مرکز مشاوره جوانه رشد تبریز

۱۰ تنظیم احساسات خود را تمرین کنید

تحقیقات نشان می‌دهد ما تمایل داریم کارهایی را که احساسات ناخوشایند را برمی‌انگیزد به تعویق بیندازیم، اگر مایل به‌قرار ملاقات پزشکی هستید، ممکن است انگیزه‌ای برای تماس با دکتر نداشته باشید. یا اگر می‌ترسید که مطالعه باعث سرخوردگی شما شود، ممکن است در عوض خود را با تماشای نتفلیکس پرتحرک ببینید. در این موارد، عدم انگیزه از اشتیاق شما برای جلوگیری از ناراحتی ناشی می‌شود؛ و هنگامی‌که از خانه کار می‌کنید، همیشه فرصت‌های زیادی برای سرگرمی بیشتر از کاری که قرار است انجام دهید وجود دارد؛ بنابراین در نظر بگیرید که از چه احساسی (احساسی) جلوگیری می‌کنید. تصدیق این احساس می‌تواند احساس ترس کمتری در آن ایجاد کند. به خود یادآوری کنید که می‌توانید احساس ناراحتی کنید. علاوه بر این، به خود یادآوری کنید که هنگام انجام پروژه چقدر احساس خوبی خواهید داشت در مقابل اینکه اگر کار را انجام ندهید، احساس بدی خواهید داشت. این ممکن است به شما یادآوری کند که بدون توجه به اینکه دوست دارید اقدام کنید.

این برای شما به چه معنی است

 کار در خانه در بهترین شرایط می‌تواند چالش‌برانگیز باشد؛ اما اگر در طی شیوع ویروس کرونا مشاهده کردید که از راه دور کار می‌کنید، فشار روانی بیشتر اوضاع را برای انگیزه بیش‌ازحد معمول دشوار می‌کند. اگر بهره‌وری شما در حد متوسط ​​نیست، مایل باشید خود را کمی شل کنید. به‌جای اینکه خود را به خاطر داشتن انگیزه کافی ضرب و شتم ندهید، ممکن است دریابید که کمی احساس ترحم به شما کمک می‌کند تا بهترین احساس خود را داشته باشید.

مترجم: سعیده بیگی – ۱۳۹۹

مطلب قبلیهوش سیال در مقابل هوش متبلور
مطلب بعدیکارگاه آموزشی آنلاین مقدماتی SPSS
🔸عضو هیئت‌علمی و دانشیار دانشگاه 🔸 درمانگر شناختی رفتاری 🔸 عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره 🔸 مؤلف و مترجم کتاب‌های تخصصی روانشناسی 🔸 مؤلف بیش از 100 مقاله تخصصی علمی پژوهشی و ISI در حوزه‌های مختلف روانشناسی 🔸 دارای دکترای تخصصی روانشناسی تربیتی از دانشگاه علامه طباطبایی تهران 🔸 حوزه فعالیت: مشاوره تحصیلی، یادگیری، انگیزشی، کنکوری، انتخاب رشته، برنامه ریزی درسی، مدیریت زمان، راهبردها و تکنیک های یادگیری، سبک های یادگیری، خودنظم دهی تحصیلی 🔸 مشاوره کودک و نوجوان 🔸 سنجش روان تربیتی 🔸 تست هوش، حافظه 🔸 سنجش خلاقیت 🔸 استعدادیابی 🔸 سنجش ویژگی های شخصیتی و علائق 🔸 مشاوره فردی 🔸 مشاوره آماری، پژوهشی، SPSS 🔸

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید